Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svatební nalíčení vás promění v princeznu

Na svůj velký den D chce každá nevěsta vypadat co nejlépe. Měsíc dopředu se opečovává, používá pěstící masky, zajde si na peeling, chodí do solárka, na kosmetiku. Po všech těch procedurách má ten nejlepší základ vypadat skvěle. Finální úprava make-upu je však tím nejdůležitějším. Může z nevěsty udělat princeznu, ale i zmalovanou holku.

Správný make-up opravdu udělá hotové divy, a vyplatí se proto svěřit se do péče vizážistce nebo kosmetičce. Při přípravách své svatby je každá nevěsta nervózní a s třepající se rukou nebo při nedostatku času se nalíčí špatně.

Kdyby se spoléhala jen na sebe, mohlo by se stát, že bude několikrát odličovacím mlékem drhnout z obličeje nepovedené oční linky nebo přehnanou tvářenku, zkoušet líčení znovu a znovu, až skončí se zarudlou pletí a bez make-upu.

Svatební líčení musí nevěstu rozjasnit. Naprostá většina žen stále volí klasické bílé šaty a bílá výborně zdůrazňuje bledou pleť, nerovnosti a barevné skvrny v obličeji. Tomu se samozřejmě chceme vyhnout, a proto je důležitý základ - zdravá pleť. Pokud jste majitelkou mladistvé problematické pleti, navštěvujte tři měsíce dopředu, pravidelně každé tři týdny, kosmetický salon a nechte si udělat hloubkové čištění pleti.

Hodně bledé, zašedlé pokožce zase prospějí tři návštěvy solárního studia, peeling a výživná maska. Ve svatební den pak kosmetička na obličej nanese regenerační krém pro sjednocení barvy pleti, krycí make-up lehkého složení, o jeden odstín světlejší pudr a rozjasňovač.

Určitě byste měla předem podstoupit jednu návštěvu u kosmetičky nebo vizážistky, kterou jste si pro svatební líčení vybrala, aby zhodnotila stav vaší pleti, typologii obličeje a mohla se na líčení připravit. Společně s ní také vyberete make-up, který vám bude vyhovovat. Nejjistější bude, když se jím necháte hned nalíčit a vyzkoušíte si, jak dlouho vám vydržel bez větších úprav, jak často jste musela obnovovat rtěnku nebo lesk na rty a jak jste se v líčení cítila.

Pokud nosíte brýle, uvědomte si, jestli si je vezmete i na svatbu, nebo dáte přednost čočkám. Líčení se podle toho musí upravit. Na zkoušku přineste vizážistce ukázat své svatební šaty, popište jí i kytici a účes, který jste si vybrala. Důležité je, jak bude všechno spolu ladit. Určitě kosmetičku upozorněte na použití voděodolné řasenky. Nikdy si nemůžete být jistá, jak moc vás dojemné chvilky vezmou za srdce, a stát u oltáře s černými šmouhami na očích, tvářích, nose, zkrátka se šmouhami všude, by vám zkazilo nejen fotky, ale i sebevědomí.

V den svatby si můžete do salonu zajet nebo si kosmetičku za příplatek pozvat k sobě domů. V takovém případě můžete nechat nalíčit i svou maminku, sestru, svědkyni nebo družičky.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář