Jdi na obsah Jdi na menu
 


PedikůraNaše nohy nás nosí celý život, přes den vězí v botách mnoho hodin, večer pak bývají nateklé, bolí, v noci se dostavují křeče. Obuv také zapříčiňuje asi 80% našich problémů s nohami, mnohdy jsou boty příliš těsné, tlačí v nějakém místě, jsou neprodyšné, nohy nemohou dýchat.

 

Sportovci znají potíže, které souvisí se zvýšením pocením nohou během tréninku, s pocením nohou bojují ale i nesportovci již od puberty. V důsledku našich chyb se objevují puchýře, otlaky, kuří oka, rozpraskané paty, dermatomykóza.

Naše nohy by si tedy zasloužily, aby se měly jako v bavlnce. Můžeme jim dopřát domácí péči, nebo doporučuji jednou měsíčně navštívit pedikérku.

 

 


U pedikérky

 

Péče o nohy se odborně nazývá pedikúra, jedná se o ošetření kůže a nehtů - na plosce nohou je odstraňována zrohovatělá kůže, puchýře, kuří oka a u starších lidí též otlačeniny a mozoly. Pedikérku častěji potřebují starší lidé a lidé, kteří své nohy hodně namáhají při svém povolání.

 

A co se tam děje? Ve studiu se provádí mokrá , či suchá pedikúra, ošetření nehtů, nehtové kůžičky, peelingová masáž, na závěr se vmasíruje výživný krém. Příjemným luxusem navíc je parafínový zábal, doporučuji, vyhladí a vybělí. Kdo chce svým nehtům dopřát lakování, má možnost i se zdobením a francouzskou pedikúrou.

 

Doma

 

Pokud nemáte potíže, které by vyžadovaly zásah odborníka, můžete nohám ulevit i doma. Připravte si vlažnou vodu, přidejte koupelovou sůl, případně ještě lžíci octa nebo šťávu z citronu. Klidně těch 10 minut můžete mít nohy v lázni v lavoru u počítače, aby vám něco neuteklo.

 

Připravte si k ruce osušku a pak ještě na chvilku navštivte koupelnu. Tam odstraňte zrohovatělou kůži pemzou či jinými škrabkami na nohy, pokud máte, využijte peeling, a nohy opláchněte. Samozřejmě věnujte pozornost i svým nehtům. Na noc nohy namažte hydratačním krémem, ráno je nepoznáte.

 

V létě si nohy v otevřené obuvi odpočinou, tak své opečovávané hrdě ukažte!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář